Par projektu "Rīgas atslēgas ceļojums"

Projekta  “Rīgas atslēgas ceļojums” mērķis ir caur izzinošām aktivitātēm, uzdevumiem un interaktīviem stāstiņiem iepazīstināt ar Rīgas attīstību. Projekta ietvaros tiks piedāvāti desmit dažādi Rīgas atslēgas ceļojumi izglītības iestādēm (kopā 70 aktivitātes) un   divpadsmit dažādi ceļojumi ģimenēm ar bērniem. Izglītības iestādēm būs iespējams, pēc pašu ieskatiem,  piedalīties četros ceļojumos.

Projekta mērķis ir caur dažādām izglītojošām aktivitātēm iepazīstināt ar Rīgu tās vēsturi, šodienu un attīstītību. Kā veidojās Rīga, kas veidoja Rīgu, kā Rīga augusi vairāk kā astoņu gadsimtu laikā. Parādīt, ka Rīgu ir veidojuši un veido  tādi paši cilvēki kā mēs, un galvenais ir ticēt saviem spēkiem un būt pilsoniski aktīvam neatkarīgi no apstākļiem. Projekta mērķgrupa ir rīdzinieki, neatkarīgi no savas etniskās piederības, īpašu akcentu liekot uz bērniem.  Projekta norises vieta Rīga.

Projekts “Rīgas atslēgas ceļojums”  tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Par saturu atbild biedrība Cita Rīga.

Interaktīvas spēles

Projekta "Rīgas atslēgas ceļojums" ietvaros tika izveidotas desmit interaktīvas spēles minispēles, kas iepazīstina ar Rīgas pilsētas vēsturi un tās daudzveidību.Aktivitātes izglītības iestādēs

Projekta "Rīgas atslēgas ceļojums" ietvaros tika piedāvāti desmit dažādi Rīgas atslēgas ceļojumi izglītības iestādēs, kas kopā veidoja 70 aktivitātes. Aktivitātes caur izzinošām spēlēm un uzdevumiem tika iepazīta Rīgas vēsture. Neliels vizuāls ieskats tikai dažās no aktivitātēm.

Interaktīvie stāstiņi

Projekta "Rīgas atslēgas ceļojums" ietvaros tika izveidoti 10 interaktīvie stāstiņi par to, kā aktivitāšu dalībnieki redz Rīgu sev apkārt.

Doma baznīca

Pētera baznīca

5. ugunsdzēsēju depo

Pļavnieki

Osta

Osta

Rīgas mūris

Ganību dambis

Botāniskais dārzs

Nordeķu muiža

Pļavnieki


Pļavnieki


Pļavnieki

Pļavnieki