"Ceļveži" - izzinošas pastaigas Rīgā

Projekta  "365 dienas Rīgā" ietvaros ir izveidotas nedaudz neierastas pastaigas Rīgas apkaimēs, kas ļauj iepazīt Rīgas daudzveidību. 

"Projekta "365 dienas Rīgā" materiāli ir sagatavoti ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta "365 dienas Rīgā" saturu atbild biedrība Cita Rīga.

AB dambis un Pārrāvums

AB dambis ir viens no dambjiem, kas tika uzcelts, lai nodrošinātu stabilu Daugavas krasta līniju. Sākotnēji tas kalpoja kā ogļu osta.


Brasa

Brasa ir viena no daudzveidīgākajām Rīgas apkaimēm, kur iespējams izjust vēstures elpu un redzēt kā apkaime mainās.


Brekši

Brekši ir neliela apkaime Rīgas austrumos, Juglas ezera dienvidu galā. Tā ir viena no zemākajām vietām Rīgas pilsētā.Bukulti

Bukultu apkaime bijusi apdzīvota jau   11.-12.gs.. 13.gs. caur Bukultiem gāja galvenais ceļš no Rīgas uz Vidzemi Pleskavas virzienā. 


Buļļu kāpa

Buļļu kāpa ir ideāla aktīvo pastaigu vieta, kur ir gan neskarta daba, gan vēsture, gan piemiņas vietas, iemēram, paralēles un mediāna krustpunkts.


Dārziņu atteka

Dārziņu atteka ir lieliska putnu vērošanas vieta, īpaši ziemas mēnešos. Izbaudīt dabas skaistumu, Dārziņu attekā iespējams jebkurā gadalaikā.

Grāpju pussala

Grāpju pussala ir neliela, klusa pussala Daugavas lejtecē, no kuras paveras skats gan uz Krasta ielu, gan ZaķusaluJaunciema dabas liegums

Dabas liegumu „Jaunciems” veido trīs atsevišķas teritorijas Ķīšezera ziemeļu, ziemeļaustrumu un austrumu krastā. 


Krēmeri

Krēmeri ir vieta, kur sajust industriālo Rīgu un mazpilsētu vienuviet.  Krēmeri atrodas blakus Voleriem ar ko laika gaitā saplūduši kopā.


Kundziņsala

Kundziņsala ir sala Daugavas lejtecē. Tā izveidojusies kopā saplūstot vairākām mazām salām.   


Ķengaraga promenāde

Ķengaraga promenādes pirmsākumi meklējami jau 1901. gadā.  Tā ir lieliska vieta pastaigām, kur mijas daba un vēstures elpa.


Lucavsala un Kazas sēklis

Lucavsala ir liela sala Rīgā, bet pēc būtības Lucavsala un Kazas sēklis ir divas blakus esošas salas, kuras izskatās kā viena liela.


Mazā Vējzaķsala

Mazā Vējzaķsala ir saplūdusi ar Vējzaķsalu un Lakstīgalu salu, apbūvēta ap Kaķsēkļa dambi. Tas ir kā ceļojums laikā Rīgas centrā.


Mazjumpravas muiža

Mazjumpravas muižas ūdensdzirnavas ir vienīgais šāda veida kultūrvēsturiskais objekts Rīgā,  senākā saglabājusies ūdensdzirnavu vieta Latvijā.


Mežaparks

Mazāk zināmā Mežaparka daļā atrodas Rīgas mazākā baznīca - Gustava Ādolfa baznīca, Ķīšezera mols un Saules dārzs.


Mīlgrāvis

Vietvārds „Mīlgrāvis” cēlies no vācu valodas vārda "Mühlen Graben"  jeb Dzirnavu grāvis. Viena no apkaimes pērlēm ir  kolorītā Ezermalas iela.


Mūkupurvs

Mūkupurvs ir viena no vismazāk attīstītajām Rīgas apkaimēm, kas tuvākajā laikā mainīsies līdz nepazīšanai. .


Spilve

Nenoliedzami Spilves apkaimes zināmākā vieta ir lidosta  Spilve, bet reti, kurš zina, par 1. Pasaules kara cīņām šajā apkaimē.


Strazdumuiža

Juglas ezera krastā atrodas Strazdu muiža. Šajā vietā dzīve rit pilnīgi savādāk, mierīgāk bez ikdienas steigas un kņadas.


Trīsciema taka

Trīsciema apkaimē, pašā Rīgas pierobežā ir aizraujoša un izglītojoša pastaigu taka "Trīsciema taka", atliek tikai ļauties norādītēm mežā.


Uzvaras parks

1923. gadā atzīmējot 4. gadskārtu uzvarai pār Bermonta karaspēku, parku pārdēvēja par Uzvaras laukumu.Vecāķi

Vecāķu attīstība sākās 19. gs. beigās, kad pēc A. Dombrovska iniciatīvas šeit sāka piešķirt zemes gabalus ilgstošā nomā vasarnīcu celtniecībai. 


Vecdaugavas dabas liegums

Vecdaugavas dabas liegums ir viens no trīs dabas liegumiem Rīgas pilsētā. Izbaudīt  dabas daudzveidību iespējams jebkurā gadalaikā.Voleri

Voleri ir vēsturiska Rīgas pilsētas daļa Pārdaugavā iepretim Kundziņsalai. Voleri atrodas starp Spilves pļavām un Daugavu.


.

Zaķusala

Zaķusalai ir vairāk kā 300 gadus sena vēsture. Kādreiz salā pārsvarā dzīvoja zvejnieki un vienīgā saikne ar "cietzemi" bija laivas.


.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.